Jupiteris ralliteemaline dokumentaalsari: "Lendavad soomlased" (The Flying Finns)

Jupiteris ralliteemaline dokumentaalsari:
08.02.2023 20:15

Eesti Rahvusringhäälingu videokeskkonnas Jupiter on hetkel vaadatav ralliteemaline dokumentaalsari "Lendavad soomlased" (The Flying Finns).

Neljaosalises sarjas käsitletakse soomlaste vaatevinklist ralli olemust, selle ajalugu ja ohte mis selle alaga seotud on. Vaatluse all ka kurikuulus B-grupi masinate ajastu 80-ndate keskel kui elu jättis rallirajale nii mõnigi võidukihutaja.

Oma karjäärist ja selle kujunemisloost räägivad soomlastest euroopa- ja maailmameistrid, teised nimekad sõitjad ja alaga seotud inimesed nagu Marcus Grönholm, Tommi Mäkinen, Juha Kankkunen, Markku Alén, Rauno Aaltonen, Simo Lampinen, Jari-Matti Latvala ja Timo jouhki.

Saade on valminud enne kui soomlaste maailmameistritiitlite põud 2022. aastal lõpu sai Kalle Rovanpära MM-tiitli võiduga, enne seda saavutas üldvõidu Marcus Grönholm 2002. aastal.

Saade on soomekeelne, olemas eestikeelsed subtiitrid.

Sarja tegi Soome Yle TV

Vaata lähemalt siit

Uudise foto: Yle

Seotud uudised

Seotud uudised puuduvad

Seotud videod

Seotud videod puuduvad

Vaata lisaks

Täna, 23. veebruaril 2024 on Eestis pilves ja vihmane ilm

Täna, 23. veebruaril 2024 on Eestis pilves ja vihmane ilm

Täna, 23. veebruaril on Eestis pilves ja vihmane ilm. Pärastlõunal lääne pool sadu järk-järgult lakkab ja õhtul saartel pilvisus hõreneb. Puhub kagu- ja lõunatuul 5-10, puhanguti 14, saartel ja rannikul 7-13, puhanguti kuni 18 m/s, pärastlõunal pikkamööda nõrgeneb ja õhtul pöördub saartel edelasse. Õhutemperatuur on 2..6°C.

Täna, 22. veebruaril 2024 on Eestis enamasti pilves ilm, sajab vähest vihma

Täna, 22. veebruaril 2024 on Eestis enamasti pilves ilm, sajab vähest vihma

Täna, 22. veebruaril on Eestis enamasti pilves ilm. Mitmel pool sajab vähest vihma. Ennelõunal on kohati udu. Puhub lõuna- ja kagutuul 3-9, õhtupoolikul Lääne-Eesti rannikualadel puhanguti kuni 13 m/s. Õhutemperatuur on 0..+4°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

info@ralliportaal.ee | Ralliportaal.ee 2024

Teine Maailmasõda | Emol | Emol Planet | Tihend | Silver | Sporditurg.ee