Rootsi ralli 2024 võitis Lappi, Tänak punktikatsel neljas

2024. aasta WRC-sarja teise etapi, Rootsi ralli võitis Esapekka Lappi (Hyundai), teine oli Elfyn Evans (Toyota) ning kolmas Adrien Fourmaux (M-Sport).
Ott Tänak (Hyundai) sai nn. superpühapäeva arvestuses neljanda koha ning samal kohal oli ta ka punktikatsel, suurematele punktidele, laupäeva lõpus jagatavatele põhipunktidele eestlane ei saanud heidelda, sest katkestas ralli reedel pärast väljasõitu ning jätkas rallit laupäeva hommikul superralli süsteemis, samas jagatakse siis ka karistuseks palju minuteid. Loe ka: Tänak ja Rovanperä katkestasid Rootsi ralli neljandal katsel
WRC2 arvestuses võitis ralli Oliver Solberg (Rootsi, Škoda Fabia RS Rally2), teine oli Sami Pajari (Soome, Toyota GR Yaris Rally2) ning kolmas meie Georg Linnamäe (Toyota GR Yaris Rally2).

Rootsi ralli 2024 videokokkuvõte

Järgmine ralli sõidetakse 28. - 31. märtsini kui liigutakse Aafrika mandrile - Keenia Ralli - Safari Rally Kenya 2024
Uudise foto: Hyundai Motorsport
Seotud võistlus

TOP 10 tulemused
| Sõitja | Kaardilugeja | Meeskond | Aeg | ||||
| 1. | 4 | Esapekka Lappi | Janne Ferm | Hyundai i20 N Rally1 | 2:33:04.9 | ||
| 2. | 33 | Elfyn Evans | Scott Martin | Toyota GR Yaris Rally1 | + 29.6 | ||
| 3. | 16 | Adrien Fourmaux | Alexandre Coria | Ford Puma Rally1 | + 47.9 | ||
| 4. | 11 | Thierry Neuville | Martijn Wydaeghe | Hyundai i20 N Rally1 | + 1:46.3 | ||
| 5. | 21 | Oliver Solberg | Elliott Edmondson | Škoda Fabia RS Rally2 | + 5:04.2 | ||
| 6. | 22 | Sami Pajari | Enni Mälkönen | Toyota GR Yaris Rally2 | + 6:23.9 | ||
| 7. | 25 | Georg Linnamäe | James Morgan | Toyota GR Yaris Rally2 | + 6:26.4 | ||
| 8. | 29 | Roope Korhonen | Anssi Viinikka | Toyota GR Yaris Rally2 | + 6:48.1 | ||
| 9. | 26 | Mikko Heikkilä | Kristian Temonen | Toyota GR Yaris Rally2 | + 7:25.7 | ||
| 10. | 37 | Lorenzo Bertelli | Simone Scattolin | Toyota GR Yaris Rally1 | + 7:37.7 |
Seotud uudised
Seotud videod
Vaata lisaks

Eestis jääb ära maiks kavandatud energiakandjate aktsiisitõus
Valitsus arutas energiakandjate hinnasurve leevendamise võimalusi ja tegi põhimõttelise otsuse jätta ära 1. maist rakenduv energiakandjate aktsiisitõus. Samuti võttis valitsus vastu põhimõttelise otsuse osaleda Rahvusvahelise Energiaagentuuri algatuses stabiliseerida kütuseturgu.

Täna, 12. märtsil 2026 Eestis pilves selgimistega ilm, sajab vähest vihma
Täna, 12. märtsil 2026 Eestis pilves selgimistega ilm. Ajuti sajab vihma, pärastlõunal lääne poolt alates sadu lakkab. Puhub lõuna- ja edelatuul 4-10, puhanguti kuni 13, õhtul saarte rannikul 15 m/s. Õhutemperatuur on 5..10, Ida-Eestis kuni 14, tuulepealsel rannikul 2..4°C.




















