Läti ralli võitis Rovanperä, kolmandaks kerkis Tänak

Esmakordselt Lätis peetud WRC sarja rallivõitluse võitis Kalle Rovanperä (Toyota). Pärast viimasel katsel juhtunud draamat, kodukamaral võistelnud, Martins Sesksiga (M-Sport) kerkis poodimi kolmandale astmele Ott Tänak (Hyundai).
Noore lätlase masinat tabasid tehnilised probleemid ning ta sai katse lihtsalt läbi sõita väga madala tempoga, punktikatse võitnud Tänakule kogunes kaotust 1:45.5.
Ralli lõpetas teisena Sébastien Ogier (Toyota), tema teenis ka rallilt suurima summa punkte - 25. Teine oli selles arvestuses Rovanperä ning kolmas Tänak. Laupäeva lõpus oli ta neljas, pühapäevast võttis eestlane maksimumi, pühapäeva arvestuses ta oli parim ning lisaks kiireim ka punktikatsel.
How the points are spread in Latvia 🎯#WRC | #TetRallyLatvia 🇱🇻 pic.twitter.com/52xyzAwBAX
— FIA World Rally Championship (@OfficialWRC) July 21, 2024
MM-sarja üldarvestuses jätkab liidrina Läti rallil kaheksandana lõpetanud Thierry Neuville (Hyundai). Teiseks kerkis Tänak ning kolmandaks langes Elfyn Evans (Toyota).
Järgmine ralli toimub juba natuke vähem kui kahe nädala pärast kui 1. kuni 4. augustini on kavas Soome ralli.
Uudise foto: Toyota Gazoo Racing
Seotud võistlus

TOP 10 tulemused
| Sõitja | Kaardilugeja | Meeskond | Aeg | ||||
| 1. | 69 | Kalle Rovanperä | Jonne Halttunen | Toyota GR Yaris Rally1 | 2:31:47.6 | ||
| 2. | 17 | Sébastien Ogier | Vincent Landais | Toyota GR Yaris Rally1 | + 39.2 | ||
| 3. | 8 | Ott Tänak | Martin Järveoja | Hyundai i20 N Rally1 | + 1:04.5 | ||
| 4. | 16 | Adrien Fourmaux | Alexandre Coria | Ford Puma Rally1 | + 1:31.5 | ||
| 5. | 33 | Elfyn Evans | Scott Martin | Toyota GR Yaris Rally1 | + 1:42.7 | ||
| 6. | 18 | Takamoto Katsuta | Aaron Johnston | Toyota GR Yaris Rally1 | + 2:07.0 | ||
| 7. | 22 | Martins Sesks | Renars Francis | Ford Puma Rally1 | + 2:45.4 | ||
| 8. | 11 | Thierry Neuville | Martijn Wydaeghe | Hyundai i20 N Rally1 | + 2:46.4 | ||
| 9. | 4 | Esapekka Lappi | Janne Ferm | Hyundai i20 N Rally1 | + 5:12.4 | ||
| 10. | 13 | Grégoire Munster | Louis Louka | Ford Puma Rally1 | + 5:23.1 |
Seotud uudised
Seotud videod
Vaata lisaks

Täna, 13. veebruaril 2026 Eestis pilvisus tiheneb, õhtuks oodata suurt tuult
Täna, 13. veebruaril 2026 Eestis pilvisus tiheneb. Kohati sajab vähest lund. Keskpäeva paiku jõuab Lõuna-Eestisse tihedam lumesadu ja levib aeglaselt põhja suunas. Mitmel pool tuiskab. Puhub kirdetuul 5-10, puhanguti kuni 16, saartel ja rannikul 8-13, puhanguti 18, õhtul kuni 21 m/s. Õhutemperatuur on -6..-11°C.

Rally Sweden algas Toyota ülemvõimuga - Solberg koduteedel liider
Autoralli MM-hooaja teine etapp algas Umeås neljapäeva õhtul libeda ja tehnilise publikukatsega, kus parima alguse tegi kodupubliku rõõmuks Oliver Solberg. Toyota uustulnuk kihutas 10,23 km pikkusel Umeå katsel välja aja 5.53,1 ning haaras liidrikoha enne reedel ees ootavaid pikki metsakatseid.
















